Home »

 

Історія

 

Свою історію Покровський педагогічний коледж розпочинає з серпня 1930 року, коли у зв’язку з гострою потребою якісного поліпшення підготовки педагогічних кадрів для всіх освітніх закладів країни постановою РНК УСРР було прийнято рішення про відкриття Слов’янського педагогічного технікуму.
За роки свого існування педагогічне училище кілька разів змінювало свою адресу: Костянтинівна, Мар’янка, Родинське. У вересні 1967 року педагогічне училище отримало свою постійну прописку у Красноармійську. Впізнати навчальний заклад легко: з ранньої весни і до пізньої осені – у квітах, взимку – у зелені ялинок. А ще – великі світлі вікна аудиторій, що випромінюють світло знань.
Багата історія Покровського педагогічного коледжу, цікаве його сьогодення, вагомі перспективи на майбутнє. Недаремно народна мудрість стверджує, що день сьогоднішній збагачується планами на день завтрашній.

З 2010 році директоромпокровського коледжу стає Олена Іванівна Олійник, висококваліфікований, досвідчений спеціаліст, кандидат педагогічних наук, колишня випускниця цього навчального закладу, яка пройшла шлях від викладача до директора. Енергійний керівник сучасного типу, талановитий організатор, викладач-методист. Це саме з її ініціативи та завдяки її наполегливості у педагогічному училищі модернізовано навчально-виховний процес. Під її керівництвом колектив закладу активізував роботу щодо зміцнення навчально-матеріальної бази. За короткий період проведено естетичне та технічне переобладнання навчального корпусу, адміністративних приміщень, усіх навчальних кабінетів та лабораторій, здійснено капітальний ремонт актової зали. Бібліотека поповнилася навчальною літературою, кабінети і лабораторії – новим обладнанням. Велику увагу Олена Іванівна приділяє питанню впровадження новітніх технологій у навчально-виховний процес. Зокрема, для проведення занять задіяні 57 персональних комп’ютери, більшість кабінетів оснащена сучасною відео- та проекційною апаратурою.
Педагогічний колектив навчального закладу, який у всіх починаннях завжди підтримує директора, – це талановиті освітяни, це синтез молодості й досвіду. Понад 50% викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію, 5% – звання кандидата педагогічних наук, 17 нагороджені знаками «Відмінник освіти України», 1 викладач – знаком ім.Макаренка.
Принцип освітньої діяльності педагогів навчального закладу – «Знання, а до них – диплом» успішно реалізовується. Це, в першу чергу, підтверджують досягнення студентів та професійні здобутки випускників. Студенти мають почесні грамоти та дипломи за підсумками Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика, мовно-літературного ім.Тараса Шевченка, Всеукраїнської олімпіади з української мови, міжнародних конкурсів «Кенгуру», «Бобер», «Інфознайка», Всеукраїнського конкурсу з іноземної мови «Гринвіч», Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта», регіональних олімпіад з педагогіки та окремих методик, обласної – з інформатики, обласного конкурсу «Випускник року».
покровський педагогічний коледж входить до навчального комплексу «Педагог Донеччини», що дає змогу організувати безперервне навчання випускників училища. Колектив коледжу співпрацює з Донецьким національним університетом, Донбаським державним педагогічним університетом, Краматорським економіко-гуманітарним інститутом. Викладачі й студенти постійно беруть участь у науково-практичних конференціях на базах цих навчальних закладів, підвищують свою кваліфікацію.
У педагогічному коледжі накопичений значний досвід з організації й проведення виховної роботи. Функціонує студентське самоврядування, видається власна газета «Освітяночка», працюють спортивна і тренажерна зали, спортивні секції й предметні гуртки, проводяться Дні здоров’я. Усім іногороднім студентам надається гуртожиток – один із кращих у місті.
Рейтинг покровського педагогічного коледжу постійно зростає.

Навчальний заклад – учасник ІІ, ІІІ, ІV, V Міжнародних виставок «Сучасні навчальні заклади освіти», Загальнонаціонального проекту «Флагмани освіти і науки України» (2012 р.,2013).
Колектив педагогічного коледжу прагне зробити все, щоб підтримати свою добру славу, щоб приходили отримувати професію вчителя молоді люди, які відчувають покликання до цієї благородної справи. Адже освіта – це особлива сфера діяльності, тому молодь, яка обрала учительський фах, має бути впевнена, що обрала потрібну за будь-яких політичних і соціальних умов професію, бо саме освіта навчає, розвиває, формує й виховує майбутнє України.

 

Історія педагогічного училища у цифрах і фактах

1930 рік – Постановою ЦК ВКП(б) і РНК УРСР відкрито Слов'янський педагогічний технікум і його консультативний пункт у м.Костянтинівці, що започаткував Красноармійське педагогічне училище.
1934-1936 роки – у селищі Постишеве (так називався Красноармійськ у 1934-1938 роках) діяв Постишевський педагогічний технікум.
1938-1941 роках – Постишевський педагогічний технікум реорганізовано у Красноармійську педагогічну школу.
1943 рік – після визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників відновлено діяльність Костянтинівського педагогічного училища.
1957 рік – відкрито відділення підготовки вчителів праці і креслення.
1963 рік – педагогічне училище переведено до м.Родинське й перейменовано у Красноармійське педагогічне училище.
1970 рік – педагогічне училище отримує прописку у м.Красноармійську, вулиця 40 років Жовтня, 147.
1972 рік – директором призначено В.Д.Воєнного.
1976 рік – відкрито відділення підготовки вчителів обслуговуючої праці.
1985 рік – відкрито заочне відділення.
1991 рік – директором був обраний Бердник Ю.М.
1994 рік – відчинила свої двері кімната-музей «Світлиця».
1999 рік – директором педагогічного училища призначений Чепурний В.С.
2002 рік – училище стало базовим для педагогічних закладів І-ІІ рівнів акредитації Донецького регіону.
2003 рік – на базі училища започаткована щомісячна регіональна газета «Освітяночка».
2010 рік – директором призначено Олійник О.І.
2010 рік – відкрито музей Історії педагогічного училища.