Home » Новини бібліотеки » Календар подій

 

Календар подій

 

спид11.12

 • Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему.

 • 1991 − Народ України вільним волевиявленням на референдумі підтвердив Акт проголошення незалежності України.
 • 120 років від дня народження Шолома Ізраїлевича Ганеліна (1894–1974). Російський педагог, доктор педагогічних наук, член-кореспондент АПН РРФСР, професор і викладач Ленінградського педагогічного інституту імені О. І. Герцена, Ленінградського університету та Науково-дослідного інституту педагогіки АПН РРФСР, автор цілісної дидактичної концепції, праць із теорії трудової школи (оригінальної класифікації методів навчання), з методики навчання в початковій школі ХVIII–ХІХ ст. «Основні питання радянської дидактики», «Історія педагогіки», «Процес навчання та його принципи», «Нариси з історії середньої школи в Росії».
 • 90 років від дня народження Лідії Василівни Сохань (1924). Український філософ, соціолог, соціальний психолог, доктор філософських наук, завідувач відділу Інституту філософії імені Г. Сковороди та Інституту соціології НАН України, засновник Київської школи соціальних психологів, дослідник проблеми становлення психології індивідуального життя особистості як самостійної галузі психології, проблем сучасної цивілізації й причетності їх до окремої людини, автор праць «Спосіб життя», «Психологія життєвого успіху», «Мистецтво життєтворчості особистості», «Час нового світу і людина. Глобальні ризики цивілізації».

2.12.

 • 125 років від дня народження Карлтона Вошберна (1889−1968). Американський педагог, доктор педагогіки, учитель та інспектор сільських шкіл, викладач педагогічного коледжу в Сан-Франциско, керівник міської Літньої школи для вчителів, учасник організації системи шкільної освіти в Італії, ініціатор реорганізації роботи шкіл міста Віннетка, прихильник теорії прогресивного виховання Дж. Дьюї, дослідник шкільної освіти в різних країнах (порівняльної педагогіки), творець системи навчання − Віннетка план (індивідуальне навчання), автор книг «Кращі школи», «Перетворювачі людства».

3.12

 • Міжнародний день інвалідів.
 • Міжнародний день інвалідів привертає увагу до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, акцентує увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями.

4.12

 • Введення у храм Пресвятої Богородиці.
 • Празники на честь Пресвятої Богородиці в нашому церковному календарі посідають перше місце після празників Господських. Головне завдання Богородичних празників показати велич, гідність і святість Пречистої Діви Марії, її роль у відкупленні людського роду та заохотити нас до її почитання і наслідування. Одиноке свято, яке нам висвітлює дитинство Пресвятої Богоматері – це свято Введення в храм, в багатьох Богослужіннях воно має назву: «Вхід у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії». Свято Введення належить до 12-ти великих свят. Богослужіння цього дня в радісних і веселих тонах оспівує подію входу в храм, прославляє гідність Божої Матері та звеличує велику жертву її батьків. Батьки Пречистої Діви Марії св. Яким і Анна будучи бездітними, дали обіцянку, якщо в них народиться дитина, то віддадуть Її на службу Богу у Єрусалимський храм. Господь Бог вислухав їхні молитви і дав їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели Її до храму і віддали в руки первосвященика Захарії, батька св. Івана Предтечі. Тут Пресвята Богородиця перебувала тривалий час аж до заручин з св. Йосифом. З нагоди небуденного торжества в честь Богоматері свята Церква кличе всіх вірних до святкового ликування: «Прийдіть, усі вірні, – Єдину непорочну звеличаймо, пророками проповідану і в храм приведену, перед віками вибрану Матір, що в останньому часі сталась Богородицею. Господи, Її молитвами, подай нам Твій мир і велику милість».

5.12

 • 115 років від дня народження Григорія Силовича Костюка (1899–1982). Український психолог, педагог, дійсний член АПН СРСР, заслужений діяч науки й техніки УРСР, засновник української психологічної школи, фахівець з дитячої й педагогічної психології, керівник відділу психології УНДІП, професор Київського педагогічного інституту імені О. М. Горького; один із засновників і директор НДІ психології України, що став центром теоретико-методологічних і прикладних досліджень психологічних проблем мислення та інтелектуальних здібностей, автор підручників «Психологія», «Вікова психологія» для педагогічних інститутів, праць із питань загальної, дитячої й педагогічної психології, чотиритомної праці «Нариси з історії вітчизняної психології» (у 4 т.).

9.12

 • 15 років тому (1999) постановою Кабінету Міністрів України затверджено Статут Академії педагогічних наук України, прийнятий загальними зборами Академії 16.12.1998 року.

10.12

 • Міжнародний день прав людини.
 • 10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов’язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. 

11.12

 • 165 років від дня народження Еллєн Кароліни Софії Кей (1849–1926). Шведська письменниця, педагог, публіцист, громадська діячка, прихильниця концепції вільного виховання та єдиної спільної школи для хлопчиків і дівчаток, засновниця й активна діячка Шведського робітничого інституту в Стокгольмі, фахівець у галузі емансипації жінок, охорони материнства й дитинства, моралі та виховання, поборник докорінної зміни принципів роботи дошкільних закладів, які мають відповідати концепції вільного виховання, автор праць «Століття дитини», «Еволюція душі», «Жінка. Життєві потреби», «На порозі життя», «Мати й дитина» та ін.

13.12

 • День апостола Андрія Первозванного.
 • Андрій Первозванний – один із Христових апостолів, галілеянин з Віфсаїди Галілейської, брат апостола Петра, перший із учнів Ісуса Христа, святий-покровитель України, Росії та Шотландії. Апостол Андрій, як і його брат апостол Петро ловили рибу на Галілейському озері, коли Ісус Христос покликав їх за собою. Як розповідає євангеліст Іоанн, Андрій був одним із учнів Іоанна Хрестителя і ще раніше свого брата був призваний Ісусом на Йордані. Тому Андрія і назвали Первозванним. Апостол разом зі своїм братом Симоном та братами Зеведеєвими був найближчим учнем Христа. Андрія Первозванного вважають першим благовісником Євангелія Христового на землях України. Коли після зішесття Святого Духа апостоли кидали жереб, вирішуючи, куди кому йти проповідувати Христову віру, йому випала Скіфія, тобто землі сучасної України.

14.12

 • День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
 • 360 років від дня народження Данила Павловича Апостола (1654-1734), українського військового, політичного і державного діяча, Гетьмана війська Запорозького, голови Гетьманщини на Лівобережній Україні.

св.Миколай19.12

День Святителя Миколая Чудотворця.

Святий Миколай або Микола – єпископ Мир (Лікія, сучасне Демре, Анталія, Туреччина), християнський святий, відомий як Миколай Чудотворець. Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам’ятають його та шанують, як історичну особу та великого святого.

За народними повір’ями саме 19 грудня Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.

З поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов’ю нашого народу. Усе життя св. Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Він покровитель землеробства і скотарства, господар земних вод, заступник від бід і напастей, помічник у найважчих справах і обставинах. Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити. Усе життя Чудотворця було позначено любов’ю до ближнього. Навіть смерть не перервала його благодатних справ, його чудеса звершаються повсякчас.

Свято Св. Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня Св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку.

 • 95 років від дня народження Миколи Олексійовича Лукаша (1919–1988). Український письменник-перекладач, лінгвіст, літературознавець, лексикограф, педагог, викладач іноземних мов у навчальних закладах Харкова, завідувач відділу поезії журналу «Всесвіт», знавець багатьох іноземних мов, дослідник і автор численних перекладів на українську мову творів світової літератури (18-ма мовами), один із найвидатніших літературознавців із феноменальним лінгвістичним обдаруванням і дивовижною ерудицією перекладача світового рівня, автор поетичних перекладів збірки «Від Бокаччо до Аполлінера», автор сонетів, літературознавчих статей; лауреат премії імені М. Т. Рильського (1988).

23.12

 • 215 років від дня народження Карла Павловича Брюллова (1799-1852), російського художника, професора Петербурзької академії мистецтв. За своє недовге життя К. Брюллов написав безліч полотен, які стали шедеврами образотворчого мистецтва, хоча багато задумів він не встиг здійснити. Його природний талант і віртуозне володіння пензлем були високо оцінені сучасниками: К. Брюллов – володар двох Великих золотих медалей, почесний член кількох європейських академій мистецтв.

25.12

 • Різдво Ісуса Христа за Григоріанським календарем (новим стилем).

У ніч з 24 на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті Богослужіння. Головна церемонія проходить у Ватиканському соборі Святого Петра. Західна Церква почала використовувати Григоріанський календар, оскільки відповідно до сонячного календаря (повного оберту Землі довкола сонця) обрахунок часу за ним був точніший. Святкувати Різдво 25 грудня постановили у 431 році на Третьому Всесвітньому церковному соборі. Незважаючи на різні дати святкування Різдва, головним атрибутом свята є Святий Вечір та колядки, в яких прославляється новонароджене дитя.

30.12

 • 120 років від дня народження Валентина Фердинандовича Асмуса (1894–1975). Український і російський філософ, історик філософії, логік, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки РРФСР, педагог, один із провідних кантознавців, дослідник і шанувальник класичної філософської спадщини, перший із радянських філософів дійсний член Міжнародного Інституту філософії в Парижі, автор праць «Діалектика Канта», «Логіка», «Питання теорії та історії естетики», «Платон», «Декарт» та ін.; лауреат Державної премії СРСР (1943).
Поділитись
КЗ \"Покровський педагогічний коледж\" в соціальних мережах

Коментарі закриті

Вибачте, але ви не можете залишити коментар до цього повідомлення.