Home » Новини » Краща мова єднання — українська

 

Краща мова єднання — українська

 

11З 9-го до 17 березня в Красноармійському педагогічному училищі проходила декада українознавчих та соціально-економічних дисциплін. Усі заходи були спрямовані на посилення інтересу студентів до вивчення рідної мови та історії, виявлення й розвиток їх творчих здібностей, презентацію нових форм, моделей, технологій організації навчання та змістовного дозвілля студентів.

Відкриття декади розпочалося традиційно з урочистої загальноучилищної лінійки «І йшли віки, і були українці, і створили слово українське…» У день народження Т. Шевченка вкотре пролунав заклик любити Батьківщину, плекати рідне слово, шанувати українську книгу, бути гідним громадянином своєї держави.

9 березня студенти мали змогу по-новому поглянути на життя та творчість Т. Шевченка. Хвилинки-цікавинки «Невідомий Шевченко» дозволили зазирнули в минуле й познайомити всіх допитливих із невідомими сторінками біографії Кобзаря. Найбільше ж учасникам припало до душі складання пазлів за картинами Тараса Григоровича. Приємно, що до знайомства з невідомим Шевченком долучилися не лише студенти, а й викладачі училища.

Музична хвилинка «У рідному краї й серце співає» дала змогу послухати й заспівати пісні на слова Т. Шевченка. Звичайно, не обійшлося без уже традиційного флешмобу «Читаємо слово Кобзаря» в бібліотеці закладу та відкритого заняття «Доля дітей у творах Т. Шевченка».

10 березня на початку першої пари для студентів було проведено тотальний відеоурок грамотності. Помилкове вживання слів, спричинене переважно мовною інтерференцією, є розповсюдженою проблемою, утім студенти переконалися, що для вдосконалення свого мовлення вистачить навіть 2 хвилин щоденної праці. Цього ж дня студенти першого курсу відвідали кімнату-музей «Світлиця», де прилучилися до невичерпної криниці народознавчих традицій і побуту.

13 березня серед студентів І-ІV курсів було проведено історичний квест «Козацькими шляхами». Учасники пройшли кілька випробувань, поринувши в часи козаччини. Студентам довелося пригадати епізоди з творів вітчизняних класиків, уважно прослухати й проаналізувати козацькі пісні, показати знання козацьких традицій та побуту. Під час квесту студенти дізналися чимало цікавих фактів із життя запорожців. За результатами квесту перше місце посіли представники групи 11-Ш, друге – групи 23-Ш, а на третьому місці опинилася команда групи 42-Ш.

14 березня студенти всіх курсів узяли участь у квесті «Наша рідна мова – світле, добре слово». Онлайн-тестування дозволило хлопцям і дівчатам продемонструвати свої знання з української мови і захистити честь своєї групи. Упродовж дня студентки 42-ТО групи ще раз згадали слова велетня України – Т. Г. Шевченка, декламуючи поезії Кобзаря і зворушуючи серця слухачів.

15 березня серед студентів ІV курсу відбувся веб-квест із філософії «Свою Україну любіть».

Останнім етапом декади став конкурс стіннівок «Що ми хочемо сказати українською». За результатами участі в декаді грамотами нагороджено найактивніших та найрозумніших – студентів 21-Ш, 22-Ш, 23-Ш, 31-Ш та 42-ТО груп.

Декада українознавчих та соціально-економічних дисциплін сприяла духовному збагаченню студентів, створенню умов для їх самореалізації в різних видах творчої діяльності. Сподіваємося, проведені заходи не лише поглибили знання студентів із відповідних дисциплін, але й подарували задоволення від спілкування з одногрупниками і викладачами.

 

Поділитись
КЗ \"Покровський педагогічний коледж\" в соціальних мережах
 

Немає коментарів

Будьте першим, хто залишить коментар.

Залишити коментар