Home » Новини » На шляху до реформування вищої педагогічної освіти

 

На шляху до реформування вищої педагогічної освіти

 

20180412_114950На шляху сучасного розвитку суспільства якісна освіта є одним із головних чинників успіху, а педагогічний працівник є провідником позитивних змін. Тому виникла необхідність розробки Концепції розвитку педагогічної освіти, метою якої є формування бази для підготовки педагогічних працівників нової генерації.

Міністерство освіти і науки України запропонувало до громадського обговорення Проект Концепції розвитку педагогічної освіти. 12 квітня 2018 року у Національному педагогічному університеті ім. М.Драгоманова відбулося засідання круглого столу щодо обговорення проекту Концепції за участю Гриневич Л.М., Міністра освіти і науки України, Співаковського О.В., першого заступника голови Комітету Верховної ради України з питань науки та освіти, Кременя В.Г., Президента Національної академії педагогічних наук України, ректорів педагогічних університетів, директорів педагогічних коледжів.

Гриневич Л.М. детально проаналізувала основні положення Концепції, звернула увагу присутніх на розробленні моделі педагогічної професії в контексті очікувань суспільства, перспектив розвитку національної економіки та глобальних технологічних змін (особливий статус педагогічної професії, розробку галузевої рамки кваліфікації, залучення до педагогічної діяльності професіоналів з інших галузей).

Зупинилася Міністр і на шляхах модернізації вищої педагогічної освіти (оновлення змісту підготовки майбутніх учителів, розширення практичної підготовки та підвищення вимог до атестації, академічної мобільності здобувачів педагогічної освіти, оновлення матеріально-технічної бази закладів вищої та фахової передвищої педагогічної освіти).

На засіданні круглого столу обговорювалося проблема подальшого функціонування педагогічних коледжів. Гриневич Л.М. відзначила, що педагогічні коледжі дають гарну практичну підготовку, але це фахова передвища освіта, тому випускники мають обов’язково продовжувати навчання у вищих педагогічних закладах. Співаковський О.В. обстоював думку про те, що педагогічним коледжам місце у структурі педагогічних університетів.

Авторам Концепції розвитку вищої педагогічної освіти було надано ряд рекомендацій.

У всіх учасників круглого столу не виникає сумнів у тому, що реалізація Концепції дозволить покращити якість підготовки педагогічних працівників, готових до роботи у новій українській школі.

20180412_111031
   

 

 

 

20180412_115222

 

 

Поділитись
КЗ \"Покровський педагогічний коледж\" в соціальних мережах

Коментарі закриті

Вибачте, але ви не можете залишити коментар до цього повідомлення.