Home » Новини » Відкриття казкової Резиденції Святого Миколая

 

Відкриття казкової Резиденції Святого Миколая

 

imageМабуть, немає у світі людини, яка б у дитинстві не отримувала подарунків від Святого Миколая, не писала йому листів чи хоча б просто не чула про доброго святого, який творить дива і здійснює усі дитячі найзаповітніші бажання.
Тепер до нього можна не лише написати, а й прийти у гості: віднині Миколай має свою резиденцію і у Покровську.
12 грудня на базі Красноармійського педагогічного училища (м.Покровськ) відбулося відкриття казкової Резиденції Святого Миколая.
Проект «Казкова резиденція Святого Миколая» організовано за ініціативи й підтримки департаменту освіти і науки облдержадміністрації, аби залучити студентську молодь та громадськість до благодійництва, а дітей познайомити з давніми народними та християнськими традиціями.
У Резиденції Святого Миколая до 18 грудня працюватимуть творчі майстерні, де на маленьких гостей – дітей із малозабезпечених сімей, дітей-переселенців, дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування вихованців «Отчого дому» та дітей з особливими потребами із реабілітаційного центру «Милосердя» – чекають ігрова програма, майстер-класи з виготовлення яскравих прикрас-саморобок, різні конкурси, пісні та ігри. Тут викладачі і студенти педагогічного училища познайомлять дітлахів з легендами і піснями про Святого Миколая, переглянуть разом із ними мультфільми про нього і, звичайно, напишуть листа з найпотаємнішими бажаннями.
image (2)А 19 грудня, у день Миколая Чудотворця, тут урочисто запалять новорічні вогники на ялинці і усі присутні поринуть у казкову феєрію, де кожна дитина отримає солодощі та подарунки від Святого Миколая. Адже для українців Святий Миколай завжди був покровителем і заступником усіх дітей. Тому цього дня усі дітки чекають з нетерпінням, бо вони знають, що за їхню слухняність, працьовитість, за добре серце Миколай-Чудотворець принесе їм бажаний дарунок.
Цей захід – не лише можливість зробити очікування свята для дітей пільгової категорії радісним, веселим і незабутнім, а й гарна нагода для меценатів, благодійників, усіх небайдужих людей проявити чуйність свого серця та доброту душі.
Хто він – загадковий благодійник?
Часто Святого Миколая ототожнюють із Санта Клаусом. Такий самий чарівник, який обдаровує дітей в ніч на «своє» свято. Але мало хто знає, що це святий таїть у собі історію справжнього життя людини, яка жила у третьому столітті нашої ери.
За легендою, Миколай народився у місті Патари в Лікії. Змалку він вирізнявся чуйністю і добротою, завжди допомагав нужденним, не дбаючи про власні статки. За переказами, Миколай багато мандрував святими місцями, відвідав Єрусалим, після чого, Господь поклав на нього місію допомагати та обдаровувати добрих та слухняних дітлахів подарунками за гарні вчинки. За це згодом і був зарахований до лику святих.
Вважається, що Миколай приходить до дітей не сам, а з досить цікавим супроводом. З ним завжди подорожують двоє янголят та двоє чортиків. Янголята розповідають чарівнику про гарні вчинки малюків, а чортики розкривають усі їхні бешкети за цілий рік.
Коли святкувати?
Православні християни відзначають це свято 19 грудня, а католики – 6 грудня, враховуючи відмінність між юліанським та григоріанським календарями, якими керуються ці дві гілки християнства.
Що відбувається у цей день:

  • У ніч напередодні свята Миколай кладе під подушки або в дитячі шкарпеточки подарунки для малюків. Зазвичай, це солодощі.
  • Існує повір'я: якщо в переддень свята загадати заповітне бажання, то Святий його обов'язково виконає.
  • Вважається, що свято Миколая — останній день у році, коли можна віддавати борги, аби наступний рік був багатим та щасливим.
  • Святий Миколай є також покровителем і заступником рибалок і моряків. Зазвичай, вони звертаються до нього під час плавань, просять щедрого улову та хорошої погоди.
image (3) image (6) image (5)
   

 

 

Запрошуємо переглянути фотоальбоми

" Ось так все починалось!"

"Запрошуємо до Резиденції Святого Миколая!"

"Другий день роботи казкової Резиденції"

"Третій день чарівної казки"

 

Поділитись
КЗ \"Покровський педагогічний коледж\" в соціальних мережах
 

Немає коментарів

Будьте першим, хто залишить коментар.

Залишити коментар